Teatr Krzesiwo - "40 cztery"

Teatr Krzesiwo 23 maja o godzinie 19.00 (czwartek)  w teatrze Staromiejskim (Jezuicka 4, tuż przy Rynku Starego Miasta) wystawia swoją najnowszą sztukę pt: "40 cztery".
Sztuka opowiada o Powstaniu Warszawskim , jest próbą ukazania złożonego obrazu tego wydarzenia głosem w dyskusji o jego sens. Akcja sztuki rozpoczyna się przed wojną. Sny o jednoczącej się Europie ustępują miejsca wojennym koszmarom, które wystawiają na próbę polsko-niemiecką przyjaźń. Gdy latem 1944 roku front wschodni zbliża się do Warszawy zaczyna się czas trudnych decyzji i codziennych dramatów, z którymi każdy musi się zmierzyć.Teatr Krzesiwo istnieje od 1992 roku. W swojej twórczości dąży do jak najczystszej formy teatru. Największą rolę odgrywa słowo, stąd oszczędność rekwizytów i całkowity brak scenografii. Wyobraźnię widzów pobudzają obrazowe, przesycone emocjami dialogi, które w połączeniu z wykrzesaną przez aktorów ekspresją, budują intymną relację na linii widownia-scena.

Krzesiwo ma na swoim koncie ponad sto nagród na różnego rodzaju festiwalach teatralnych, w tym ogólnopolskich i międzynarodowych. Scenariusze wszystkich spektakli napisał opiekun grupy - Ryszard Polaszek. "40 cztery" jest jedenastym w jego dorobku, a jego premiera odbyła się 21 marca tego roku. Skład zespołu tworzy młodzież w wieku od 15 do 25 lat.
strona wydarzenia na fb ->
https://www.facebook.com/events/476892515714518/?fref=ts Strona internetowa teatru - http://www.teatrkrzesiwo.wordpress.com/
Fragmenty spektaklu: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sMyUE-XdmQE -> od 3 do 9 minuty.

WSTĘP WOLNY

Warto odwiedzić