Dzień Zielonego Konstantego w Aninie

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy serdecznie zaprasza Przyjaciół, Czytelników  i wszystkich zainteresowanych  1 czerwca 2013 r. do Wypożyczalni nr 87 przy  ul. Trawiastej 10 w Aninie na uroczyste obchody Dnia Zielonego Konstantego. Spotkanie  rozpoczniemy o godz. 12.00 powitaniem córki poety Konstantego Ildefonsa – Kiry Gałczyńskiej oraz uroczystym złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt Gałczyńskiego w Aninie. Biblioteka Publiczna już po raz siedemnasty gościć będzie spadkobierczynię tradycji poetyckich autora.

 

Czerwcowe spotkania z Kirą Gałczyńską wpisały się na stałe do kalendarza imprez Biblioteki. Co roku autorka przywozi do Anina coś nowego, co wiąże się z jej Ojcem. I tym razem odbędzie się promocja książki K.I. Gałczyńskiego: „A bałwan stoi”, która swoją premierę miała 18 stycznia br. Książki autorstwa K.I. Gałczyńskiego oraz Kiry Gałczyńskiej będą do zdobycia na okolicznościowym kiermaszu.

W trakcie spotkania zostaną wręczone nagrody III edycji Turnieju Jednego Wiersza: Anińskie Noce Mistrza Konstantego.

Całość uświetni  przedstawienie pt. „Bal u profesora Bączyńskiego” oparte na tekstach Teatrzyku Zielona Gęś, w wykonaniu grupy teatralnej z Klubu KulturyFalenica pod opieką Szczepana Szczykno. Imprezą towarzyszącą tegorocznemu spotkaniu z poetą i jego twórczością będzie rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka.

 

Warto odwiedzić