Wawer Music Festiwal- Czerwony koncert

2 czerwca o 17.30 odbędzie się jubileuszowy koncert Wawer Music Festiwal. Jest to jedyna tak duża inicjatywa promowania muzyki klasycznej w prawobrzeżnej części Warszawy. Idea powstała w 2009 roku i jest konsekwentnie realizowana przez profesora Jarosława Drzewieckiego. Jest on głównym pomysłodawcą, a zarazem najlepszym przyjacielem muzyki poważnej. Festiwal organizowany jest po raz 40 i odbywa się przez 10 miesięcy w roku.

           

Głównym zamysłem festiwalu jest ukazanie różnych stron muzyki poważnej. Dźwięki, melodyka i brzmienie mają jedną ogromną zaletę, raz potrafią być dowcipne, a innym razem przejmujące i podniosłe. Celem prof. Jarosława Drzewieckiego jest zapewnienie atrakcyjnej propozycji na niedzielne wieczory dla wymagającej warszawskiej publiczności. Projekt, początkowo organizowany lokalnie, zyskał szybko renomę i rozgłos. Między innymi jest wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, prof. Hannę Gronkiewicz-Waltz – Wawerczyka 2009 roku. Patronat nad festiwalem roztoczył również Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Janusz Barciński ze Stowarzyszenia "Inicjatywa dla Wawra". Co ciekawe w ostatnich 32 koncertach, wzięło udział 220 artystów: z Japonii, Korei, USA, Mongolii, Ukrainy, Rosji oraz Polski.

W najbliższą sobotę, podczas czerwcowej gali, wystąpi orkiestra kameralna ze Lwowa z legendarnym trębaczem amerykańskim Garym Guthmanem. Będzie to spotkanie poświęcone muzyce pogranicza klasyki i jazzu w utworach Konstantego Wileńskiego. Podczas trwania koncertu będzie można obejrzeć wystawę prac Ryszarda Kalamarza ze Śląska.

2 czerwca 2013 r., godz. 17.30

Sala koncertowa Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego Hotelu BOSS

ul. Żwanowiecka 20 (osiedle Miedzeszyn)


 

Warto odwiedzić