KOKTAJL CHEMICZNY, czyli pokaz naukowy dla dzieci

Nawet jeśli mamy do dyspozycji tylko zwykłe substancje, które znamy z życia codziennego, możemy robić ciekawe doświadczenia chemiczne. Okazje się, że umiejętnie łączenie znanych nam niepozornych proszków i płynów daje zadziwiające efekty. Przekonamy się o tym na naszym pokazie: będzie się dymić i błyskać, zobaczymy zmieniające się barwy i  poczujemy przeróżne zapachy. Zastanowimy się wspólnie, co sprawia, że na naszych oczach dokonują się takie zaskakujące przemiany. Dowiemy się również, jak takie doświadczenia robić, by było to bezpieczne.

Prowadzenie: Krzysztof Pietrasik.

Zapraszamy w sobotę 28 września o godz. 11.00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1.

Wstęp wolny.

Konieczne jest zgłoszenie obecności na adres:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Będzie to pierwsze spotkanie Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego, który będzie działał w ciągu całego roku szkolnego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie. Informacje i zapisy do NaUD na www.naud.edu.pl.

Warto odwiedzić