“Mikołajkowa przemiana” W Klubie Kultury "Zastów"

Zapraszamy w piątek 24 stycznia o godzinie 12:00 do Klubu Kultury „Zastów” na przedstawienie teatralne pt. “Mikołajkowa przemiana”.

WSTĘP WOLNY!

Pewien chłopiec o imieniu Staś wyrusza na poszukiwania swojej mamy…

Moja mama się zgubiła… tak zaczyna się historia Stasia ukazana w przedstawieniu ,,Mikołajkowa przemiana” wg scenariusza Ewy Wodzień. To zwyczajna historia Stasia, który napisał list do św. Mikołaja, a tym samym wywołał serię dziwnych zdarzeń. Najpierw znika mama chłopca, a kiedy zrozpaczony chłopiec wyrusza na jej poszukiwania, spotyka szereg nieszczęśliwych baśniowych postaci. Kopciuszek, Śnieżka i krasnoludki, tancerka, pirat, Indianin, a nawet zła czarownica cierpią z powodu krzywdy doznanej od innych ludzi i proszą chłopca o pomoc.
Nie za dobry byłem- wówczas stwierdza Staś, ale dopiero po wizycie dobrej wróżki i jej radzie: Tylko posłuchaj głosu serca! Wtedy mamę znajdziesz i będziesz szczęśliwy- zmienia treść swego listu do św. Mikołaja i pisze: Proszę, obdaruj tych wszystkich, których dziś spotkałem… Jak to w bajkach bywa, historia kończy się szczęśliwie, mama się odnajduje.

„Mikołajkowa przemiana” to edukacyjne przedstawienie przygotowane przez młodzież skupioną w kole teatralnym Gimnazjum nr 102 w Wawrze. Nieskomplikowana, barwnie opowiedziana historia , wzbogacona kolorowymi strojami i muzyką pokazuje nie tylko pozytywną przemianę chłopca- Stasia, ale przede wszystkim wielką moc dobrych uczynków. Dzieci mogą się przekonać, że ważniejsze od rzeczy materialnych, np. komputera, drogich ubrań są takie wartości jak przyjaźń, życzliwość i wrażliwość na drugiego człowieka.

Klub Kultury „Zastów”

ul. Lucerny 13

04-687 Warszawa

Warto odwiedzić