Wawerczyk roku 2013 - znamy laureatów!

Leszek Baraniewski, Maksymlian Bylicki, Izabela Kaszuba, Rafał Luboiński oraz Marcin Nivette otrzymali tytuł „Wawerczyka Roku 2013”. Uroczystość wręczenia statuetek została zorganizowana już tradycyjnie przez Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Wawra” i firmę "Korotki Music".

 

Gala odbyła się wieczorem 1 marca w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS. Otwarcia po godzinie 20:00 dokonał Janusz Barciński, prezes Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Wawra”, którego organizacja już po raz dziewiąty zorganizowała kolejną edycję „Wawerczyka Roku”. Bal miał charakter zamknięty, lecz każdy mógł nabyć zaproszenie i uczestniczyć w zabawie do wyczerpania miejsc – koszt wejściówki wynosił 250 zł., która gwarantowała między innymi kolację i napoje alkoholowe. Zabawa miała tym razem styl boogie-woogie, swing czy rock’n’roll. Tym samym na sali wśród kobiecej części gości dominowały nastroje typu pin-up. Wydarzenie poprowadził Michał Niemiec wraz Dominiką Matuszczak, która towarzyszyła mu przy oficjalnej części gali związanej z rozdawaniem statuetek. Całą galę i zabawę zorganizowała firma "Korotki Music". 

                   Źródło: http://www.wawer.warszawa.pl/

Założeniem imprezy jest uhonorowanie wybitnych mieszkańców dzielnicy Wawer działających na różnych polach: w biznesie, w kulturze, w służbie zdrowia, w szkolnictwie, czy w III sektorze. Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Wawra” stara się od 2004 roku wyróżnić osoby wyróżniające się, przedsiębiorcze, innowacyjne i zaangażowane na rzecz rozwoju dzielnicy i lokalnej społeczności.

W tym roku statuetki otrzymało pięć osób:

 

  • Leszek Baraniewski – radny dzielnicy Wawer, Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Sportu, wiceprezes klubu sportowego Victoria Zerzeń, przewodniczący Rady Osiedla Nadwiśle. Miłośnik sportu aktywizujący na tym polu społeczeństwo i zabiegający o tworzenie nowych obiektów sportowych na terenie dzielnicy, jak np. boisko przy ul. Skalnicowej.

 

  • Maksymilian Bylicki – pianista, muzyk, wykładowca i menedżer. Członek zarządu Milmex Systemy Komputerowe, były dyrektor sektora publicznego IBM Polska, były wiceprezes KGHM Polska Miedź S.A. Dawniej także dyrektor Biura Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Absolwent studiów MBA w Calgary i Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie

 

  • Izabela Kaszuba – właścicielka rodzinnej firmy Flora Point „Świat Roślin”, uznany autorytet w branży hodowli roślin, wielokrotny gość w programie  Mai Popielarskiej „Maja w ogrodzie” kanału TVN.

 

  • Rafał Luboiński – właściciel agencji ochrony RR Security, prężnie rozwijającej się i cieszącej się dobrą marką wśród klientów.

 

  • Marcin Nivette – właściciel Nivette Fleet Management, jednej z największych firm w branży obsługi flot samochodowych oraz wynajmem i leasingiem samochodów.

 

W części artystycznej gwiazdą wieczoru był sekstet Singin’ Birds, który podbił serca publiczności w ubiegłorocznej edycji programu „Must Be the Music”. Po rozdaniu nagród, goście mogli bawić się do białego rana przy akompaniamencie orkiestry rozrywkowej Politechniki Warszawskiej The Engineers Band.

 

(Tekst został opracowany m.in. na podstawie materiału przekazanego przez firmę Korotki Music, współorganizatora balu i gali „Wawerczyk Roku 2013”.)

 

 

Warto odwiedzić