Razem dla Wawra!

Szykuje się cykl debat publicznych dotyczących kondycji i sposobów poprawy życia społeczno-kulturalnego w Wawrze. „Chcemy być jeszcze bliżej mieszkańców, poznać ich oczekiwania i dyskutować jak powinna wyglądać przyszłość naszej dzielnicy”.

 

 

Jak usprawnić estetykę miejską w Wawrze? W jaki sposób walczyć ze szpecącymi otoczenie nielegalnymi reklamami? To pytania, na które będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy pierwszej wawerskiej debaty publicznej organizowanej przez komitet społeczny „Inicjatywa Mieszkańców Wawra”. Pierwsze tego typu wydarzenie odbędzie się 18 marca, o godz. 19.00 w Wawerskiej Strefie Kultury. Udział w nim potwierdził m.in. Wiesław Konieczny, członek zarządu Rady Osiedla Radość, dzięki któremu udało się oczyścić z nielegalnych reklam centrum Radości. Na spotkanie zaproszeni są także przedstawiciele Urzędu Dzielnicy oraz Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

 

- Problem z estetyką ulic to poważna bolączka naszej dzielnicy. Chcemy to zmienić – mówi członek komitetu Marcin Dumieński. - To idealny czas by zastanowić się, w którym kierunku powinien rozwijać się Wawer i jak wykorzystać drzemiący w nim potencjał. Tylko działając razem jesteśmy w stanie cokolwiek zmienić na lepsze na naszym podwórku – dodaje Aleksander Brzozowski, również działający w komitecie. Aktualnie jest planowane zorganizowanie ośmiu spotkań odbywających się raz na miesiąc.

 

Organizatorzy pragną docelowo poruszyć również takie problemy i zagadnienia jak komunikacja miejska, najważniejsze inwestycje w dzielnicy na najbliższe lata, promocja dzielnicy oraz jej atrakcji. „Inicjatywa Mieszkańców Wawra” to nowy i otwarty komitet zrzeszający osoby, którym nieobojętna jest przyszłość dzielnicy. Składa się z osób o rozmaitych poglądach, lecz łączy ich idea społeczeństwa obywatelskiego i aktywne przyczynianie się do realizowania postulatów mających poprawić życie społeczno-kulturalne.

 

Merytoryczne wsparcie tego projektu zapewnia Stowarzyszenie Inicjatywa „Razem”, o którym wawerczycy mogli usłyszeć w zeszłym roku przy okazji organizacji kina letniego „Kino i Wino” w Międzylesiu i Falenicy, projektu aktywizacji społecznej „Spotkajmy się Pomiędzy”, warsztatów fotograficznych dla młodzieży, czy prowadzonej w Wawerskiej Strefie Kultury Wymienialni.

 

Więcej informacji o powstającej inicjatywie można uzyskać od koordynatora komitetu, Marcina Dumieńskiego - mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie 501 301 582.

Warto odwiedzić