Wielkie święto małych ludzi, czyli Dzień Dziecka w dzielnicy Wawer

Pierwszy czerwca to dla wielu dzieci ogromne przeżycie, z którym wiąże się mnóstwo radości. Z niecierpliwością i uporem maniaka czekają na ten dzień, dopytując rodziców, co się wtedy wydarzy. W tym roku dzielnica Wawer przygotowała dla swoich mieszkańców, worek atrakcji, przyjemności i zabawy. Dzień dziecka to przede wszystkich czas braterstwa i porozumienia dzieci z całego świata, a także działania na rzecz ich rozwoju oraz edukacji.

Czytaj więcej...

Wawerski Uniwersytet Dziecięcy

Pierwsze zajęcia Wawerskiego Uniwersytetu Dziecięcego za nami! 11 i 18 maja mali studenci pod okiem naukowców z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odkrywali tajemnice fizyki i inżynierii spożywczej.

 

Czytaj więcej...

Wawerski Uniwersytet Dziecięcy - plan zajęć!

25 maja, 16.00

 „Ludzie drzewa i zwierzęta. O czym opowiada haft tradycyjny?” - warsztat sztuki tradycyjnej.

Czas trwania: 120 minut.

Prowadzenie Ewa Rdzanek - hafciarka, romanistka, autorka tekstów literackich, prowadziła liczne warsztaty artystyczne Autorka cyklu haftów „Mały wróbel Mazureczek” do wierszy dla dzieci; jako hafciarka współpracuje m.in z Fundacją Wszystkie Mazurki Świata, księgarnią-kawiarnią Tarabuk, Muzeum w Wilanowie. 

Kiedyś haftowano na wielu tkaninach: koszulach, spódnicach, spodniach, czapkach, poduszkach, zasłonach i obrusach. Tworzono ogromne haftowane obrazy, wypełnione roślinnością, postaciami ludzkimi i zwierzęcymi. Podczas zajęć dowiemy się jak wyglądały te postacie, jakie były ich barwy i kształty, a także co znaczyły. Spróbujemy też samodzielnie wykonać prosty haft.

Czytaj więcej...

Wawerski Uniwersytet Dziecięcy

Wawerski Uniwersytet Dziecięcy

Ruszamy już 11 maja!

Ludzie nauki i pasjonaci różnych dziedzin wiedzy i kultury zaspokoją dziecięcą ciekawość, w atrakcyjnej formie, odbiegającej od rutyny szkolnej.

Większość zajęć odbędzie się w sobotnie popołudnia w Wawerskiej Strefie Kultury, 
ul. Żegańska 1a (budynek d. gimnazjum w Międzylesiu).

Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-10 lat.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty z ceramiki

Serdecznie zapraszamy warsztaty z ceramiki

Lepienie, rzeźbienie, wałeczkowanie, ugniatanie, plecenie, odciskanie - glina jest tak wdzięcznym materiałem, iż można z nim robić praktycznie wszystko!”

Zajęcia odbywają się w Pracowni przy ul. Żegańskiej 1a, w sali 91.

Czytaj więcej...

Warto odwiedzić