Wawerski Uniwersytet Dziecięcy

Pierwsze zajęcia Wawerskiego Uniwersytetu Dziecięcego za nami! 11 i 18 maja mali studenci pod okiem naukowców z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odkrywali tajemnice fizyki i inżynierii spożywczej.

 

 

Uniwersytety dziecięce to znana na całym świecie forma popularyzacji wiedzy - teraz dostępna również dla małych mieszkańców Wawra. W pomieszczeniach Wawerskiej Strefy Kultury rozpoczął działalność Wawerski Uniwersytet Dziecięcy.

Mali studenci uczestniczyli już w dwóch spotkaniach. Na warsztacie poprowadzonym przez dr Michała Poradzińskiego "Porażające cytryny" dzieci w zabawie odkrywały zjawiska fizyczne i poszukiwały odpowiedzi na pytania o prawa nimi rządzące. Dr Katarzyna Świąder, inżynier przetwórstwa spożywczego oprowadziła dzieci po "Krainie mlekiem płynącej".

Na małych studentów w tym semestrze czekają jeszcze trzy spotkania, poświęcone haftowi tradycyjnemu, przyrodzie oraz ekonomii.
Więcej informacji i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Wawerski-Uniwersytet-Dzieci%C4%99cy/157142324460863
tel. 607165206

Warto odwiedzić