Wawerski Uniwersytet Dziecięcy - plan zajęć!

25 maja, 16.00

 „Ludzie drzewa i zwierzęta. O czym opowiada haft tradycyjny?” - warsztat sztuki tradycyjnej.

Czas trwania: 120 minut.

Prowadzenie Ewa Rdzanek - hafciarka, romanistka, autorka tekstów literackich, prowadziła liczne warsztaty artystyczne Autorka cyklu haftów „Mały wróbel Mazureczek” do wierszy dla dzieci; jako hafciarka współpracuje m.in z Fundacją Wszystkie Mazurki Świata, księgarnią-kawiarnią Tarabuk, Muzeum w Wilanowie. 

Kiedyś haftowano na wielu tkaninach: koszulach, spódnicach, spodniach, czapkach, poduszkach, zasłonach i obrusach. Tworzono ogromne haftowane obrazy, wypełnione roślinnością, postaciami ludzkimi i zwierzęcymi. Podczas zajęć dowiemy się jak wyglądały te postacie, jakie były ich barwy i kształty, a także co znaczyły. Spróbujemy też samodzielnie wykonać prosty haft.

 

8 czerwca, 16.00

„Oko w oko ze sroką” – przyrodnicze zajęcia terenowe.

Prowadzenie dr Maciej Fuszara Centrum Badań Ekologicznych Polskiej Akademii Nauk.

Czas trwania: 120 minut.

Ruszymy w teren, by stanąć oko w oko z tymi zwierzętami, których nie dostrzeglibyśmy w czasie zwyczajnego spaceru, poznamy ich zwyczaje i tajemnice. 

15 czerwca, 16.00

„Czy dzieci mogą grać na giełdzie?” - gra symulacyjna (ekonomia i finanse)

Prowadzenie Michał Pachowski, Katedra Finansów i Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Czas trwania 60 minut.

Spotkanie poświęcone odkrywaniu tajemnic giełdy. Dowiemy się jak wygląda ustalanie cen akcji, a także dlaczego inwestorzy je kupują i sprzedają. Głównym elementem naszego spotkania będzie gra imitująca prawdziwą giełdę papierów wartościowych. Każdy z uczestników będzie mógł „zarobić”, ale też i „stracić. Będą prawdziwe giełdowe emocje.

 

Zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , więcej informacji pod nr 607165206

Koszt udziału w całym cyklu wynosi 180 PLN

Dla rodzeństw i za zachęcenie kolegi/koleżanki: 10% rabatu.

Warto odwiedzić