Projekt Kulturalny Wawer i Wymienialnia

Wraz z nadejściem wiosny, przestrzeń wokół nas zaczyna powoli budzić się do życia. Przy akompaniamencie ptaków powracających z zimowych wojaży, na świat przychodzą pierwsze przebiśniegi i witają nas pierwsze cieplejsze dni. To niezwykły czas. Czas, w którym rodzą się nowe pomysły, natchnione aurą tajemnicy i fascynacji zarazem. Jednym z nich jest niewątpliwie nasz najnowszy projekt. Stowarzyszenie Inicjatywa „Razem” po długiej, acz pracowitej zimie ponownie budzi się do życia. I to bynajmniej nie w pojedynkę – budzi i pobudza całą prawobrzeżną stronę Warszawy. Bo jak się budzić, to na całego!

Czytaj więcej...

Swap party – czyli wiosenne porządki czas zacząć

News

Swap party, czyli imprezy których celem jest wymiana rzeczy, które stały się dla nas zbędne, na stałe zagościły w naszym mieście.  Głównym przesłaniem imprez jest  „Nie kupujmy, gdy możemy wymienić, Nie wyrzucajmy gdy możemy oddać!” – mówią organizatorzy eventów z cyklu  swapmnie.pl.

Czytaj więcej...

Kulturalne aktualności dzielnicy Wawer

News

Najbliższe marcowe dni przyniosą nam nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także potężną dawkę ciekawych spotkań i inspirujących wydarzeń. Jednym z nich jest Dzień Otwarty-w Wawerskiej Strefie Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, podczas którego Studio Bitambutam proponuje nam wykonanie bezpłatnego portretu rodzinnego. Idea jest taka, aby po sesjach zdjęciowych stworzyć wystawę, prezentującą wszystkie fotografie. Jest też propozycja wydania albumu. A wszystko to 23 marca w godzinach 14.00-19.00. Tego samego dnia, o godzinie 16.00, odbędzie się także przedstawienie teatralne grupy klubu kultury  „Falenica” – teatrzyku „Zielona Gęś”, zatytułowane Bal u Profesora Baczyńskiego. To prawdziwa gratka zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, którzy pragną oderwać się na chwilę od codziennej rzeczywistości i zasmakować bajkowego świata.

Czytaj więcej...

Nasze dotychczasowe działania

News

Projektem, od którego wszystko się zaczęło był wawerski festiwal filmowy, zorganizowany wspólnie z Klubem Kultury Falenica, Stowarzyszeniem Zaczarowana Dorożka, Stowarzyszeniem Łucznica oraz Stacją Falenica. Festiwal „Miłość i inne obsesje” odbył się w dniach 25-28 sierpnia 2011 r. Było to niesamowite doświadczenie zarówno dla twórców wydarzenia, jak i dla wszystkich miłośników dobrego kina. W końcu sami przedstawiciele Urzędu Dzielnicy Wawer określili je jako: „największe filmowe wydarzenie od lat”. Takie słowa zobowiązują. Na deser, po dużej dawce filmowych uniesień, przygotowaliśmy warsztaty i spotkania z reżyserami, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Niedługo po zakończeniu festiwalu, został ogłoszony konkurs filmowy o tym samym tytule. Zdecydowanie jest co wspominać. Jak zacząć działać, to pełną parą!

Czytaj więcej...

Warto odwiedzić