Kulturalne aktualności dzielnicy Wawer

News

Najbliższe marcowe dni przyniosą nam nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale także potężną dawkę ciekawych spotkań i inspirujących wydarzeń. Jednym z nich jest Dzień Otwarty-w Wawerskiej Strefie Kultury przy ul. Żegańskiej 1a, podczas którego Studio Bitambutam proponuje nam wykonanie bezpłatnego portretu rodzinnego. Idea jest taka, aby po sesjach zdjęciowych stworzyć wystawę, prezentującą wszystkie fotografie. Jest też propozycja wydania albumu. A wszystko to 23 marca w godzinach 14.00-19.00. Tego samego dnia, o godzinie 16.00, odbędzie się także przedstawienie teatralne grupy klubu kultury  „Falenica” – teatrzyku „Zielona Gęś”, zatytułowane Bal u Profesora Baczyńskiego. To prawdziwa gratka zarówno dla młodszych, jak i starszych widzów, którzy pragną oderwać się na chwilę od codziennej rzeczywistości i zasmakować bajkowego świata.

 

A teraz coś specjalnego dla seniorów, którzy lubią spędzać czas aktywnie. 21 marca rozpoczynają się regularne zajęcia ruchowo-edukacyjne, przeznaczone dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkania będą odbywać się w Wawerskiej Strefie Kultury aż do maja 2013 roku. Organizuje je Fundacja Burdąg.

Wawerscy artyści – łączcie się i ruszajcie na zajęcia do otwartej pracowni artystycznej! Zajęcia już od początku kwietnia a wśród nich takie wspaniałości jak: plecenie ceramiki, fotografia, grafika czy też extremal knitting. Nie ma czasu do namysłu! A jeśli ktoś woli realizować się artystycznie np. w tańcu, to bez problemu znajdzie coś dla siebie. W każdą drugą sobotę miesiąca, w godzinach 15.00-21.00 odbywać się będą bezpłatne zajęcia taneczne „jamy” – kontakt improwizacji. Pierwsze odbyły się już 9 marca.

Na zakończenie, coś dla miłośników fotografii. Studio JW zaprasza wszystkich głodnych wiedzy na warsztaty fotograficzne o tematyce związanej z pracą ze światłem studyjnym oraz z kreatywnym wykorzystaniem ogólnodostępnych źródeł światła podczas tworzenia efektów specjalnych. Warsztaty będą odbywały się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. To prawdziwy raj dla amatorów fotografii!

Więcej informacji na stronie http://www.wawer.warszawa.pl/ w zakładce KULTURA

Zdjęcie:
Stary aparat przez George Hodan

Warto odwiedzić