Swap party – czyli wiosenne porządki czas zacząć

News

Swap party, czyli imprezy których celem jest wymiana rzeczy, które stały się dla nas zbędne, na stałe zagościły w naszym mieście.  Głównym przesłaniem imprez jest  „Nie kupujmy, gdy możemy wymienić, Nie wyrzucajmy gdy możemy oddać!” – mówią organizatorzy eventów z cyklu  swapmnie.pl.

Spotkania Swa party mogą mieć charakter wymiany bądź sprzedaży. Jeśli organizatorzy wybierają tą drugą opcję to zostaje wtedy określona maksymalna kwota transakcji. Przeważnie jednak spotkania odbywają się na zasadzie wymiany  ubrań, ale zdarza się, że organizatorzy proponują wymianę takich rzeczy jak: kosmetyki, biżuteria, książek, torebek. Imprezy Swap Party rządzą się swoimi zasadami. Rzeczy, które chcemy wymienić muszą być w dobrym stanie. Jeśli są to ubrania to koniecznie muszą być wyprane, uprasowane i powieszone na wieszakach.

Swap Party to również świetna  forma rozrywki, uczestnicząc w takich imprezach masz szanse złowić nie tylko ciekawe rzeczy ,ale również zawrzeć nowe znajomości. To także rewelacyjny sposób na poprawę humoru, bez wydawania pieniędzy i bez kaca moralnego następnego dnia, że oczyściło się konto bankowe .

Kolejnym zasadniczym plusem eventów Swap Party jest ochrona przyrody. Każdy wyrzucony ciuch lub inny przedmiot zanim się rozłoży minie kilkadziesiąt lat, natomiast rzeczy, które zostaną zutylizowane powodują zanieczyszczenie atmosfery.  W monecie kiedy decydujemy się na wymianę sprzyjamy naszemu środowisku

Moda na wymienianie się niepotrzebnymi rzeczami miała swój początek na Zachodzie, rekordy popularności bije głównie w Wielkiej Brytanii oraz w USA. W Polsce ta idea też nie jest całkowicie nowa, bo która z Pań nie wymieniała się z przyjaciółkami zawartością swojej szafy. Jednak takie imprezy w większym gronie są dla Nas nowością. My Polacy szczególnie starsze pokolenie, lubimy chomikować stare przedmioty i ubrania, więc trudno byłoby nam się ich pozbyć ot tak sobie a dzięki Swap Party w zamian za niepotrzebne rzeczy możemy zyskać nowe, bardziej nam przydatne. Dlatego zachęcam do zmiany sposobu  myślenia z  „a może kiedyś się przyda” na „ wymieniam, bo to się opłaca”.

Zdjęcie:
Szale przez Teodoro S Gruhl

Warto odwiedzić